לוגו מיחא ירושליים אייקון

גן הרמוניה

בשנת תשע"ו לאחר שהמרכז של מיחא ירושלים עבר למשכננו החדש, פתחנו את גן הרמוניה ,גן ירושלמי פלורליסטי שמאפשר לכל ילד התפתחות וצמיחה אישית, מתוך קבלת השונה, האחר והמיוחד, כחלק מקהילה רב גונית וסובלנית. גם הרמוניה הוא גן ילדים דו לשוני ורב תרבותי שהוקם כדי לקדם שתי מטרות בו זמנית: בראש ובראשונה, על מנת לקדם את שילובם של ילדים עם לקות שמיעה בסביבה השומעת כך שבאמצעות גן מתאפשר לנו להפעיל את תוכנית השילוב לילדי המעונות שלנו,שבה ילדי המעונות שלנו משתלבים בפעילות משותפת עם ילדי גן הרמוניה ועל ידי התוכנית ניתנת להם ההזדמנות להתנסות בשילוב במסגרת חינוכית כהכנה לעתיד. מטרה נוספת של גן הרמוניה היא עידוד הדו קיום בין אוכלוסייה ערבית ויהודית שחיות בסביבה משותפת. קידום מטרות אלו מתבסס על האני מאמין שלנו ששנות הילדות המוקדמת הינן שנים קריטיות בהתפתחות הילד ולכן ההשקעה בחינוך לערכים ולדרך מתחילה בגיל צעיר ביותר.

הערכים המובילים אותנו בגן:

אהבה

אנחנו יודעים שהדבר החשוב ביותר לילד, הוא לגדול בסביבה שמחה ואוהבת, מוקף אנשים שרואים את הייחודיות שבו. לפני הכל, ילד צריך להרגיש אהוב ובטוח ולבוא לגן בשמחה כל בוקר.

גן הרמוניה - תקשורת

סובלנות ותקשורת

הילדים מתחנכים בסביבה רבגונית, ובאווירה המעודדת קבלה והבנת האחר . צוות הגן מטפחת שיח משותף, כבוד ורגישות לייחודיות שקיימת בכל אחד ואחת מהילדים. התכנים  והפעילויות השונות והחגים  מועברים שאופן שמקרב, מכבד ורגיש לכל התרבויות.

רב גוניות

גן הרמוניה מאפשר לכל ילד ולכל משפחה לשמור על הערכים, התרבות והמסורת הייחודיים שלהם, לצד מפגש והכרות עם תרבויות אחרות. 

בגן גדלים יחד ילדים מהמגזר היהודי ומהמגזר הערבי, לצד ילדים כבדי שמיעה וחרשים.כמו כן, גם הצוות המטפל בילדים והמלווה את המשפחות הנו צוות מעורב תרבותית, דובר עברית ודובר ערבית. צמיחה בסביבה הטרוגנית מאפשרת לילד לגדול כאדם פתוח, אוהב ושלם יותר עם עצמו ועם אחרים. כמו כן חשיפה לשפות שונות בגיל הרך מעודדת גמישות קוגניטיבית ורגישות חברתית.

גן הרמוניה - רב גוניות

התפתחות אישית

גן הרמוניה מאפשר ומטפח את הצמיחה וההתפתחות אישית של כל ילד. צוות הגן מעודד יצירתיות וביטוי עצמי במגוון אמצעים ואפשרויות. תוכנית הפעילות השנתית מעשירה את היום – יום בהזדמנויות חדשות ומרתקות. השקענו בתכנון ויצירה של סביבה התפתחותית עשירה במיוחד, כדי לאפשר תנאים אופטימליים לצמיחה. צוות הגן מעודד יצירתיות וביטוי עצמי במגוון אמצעים ואפשרויות. תוכנית הפעילות השנתית מעשירה את היום – יום בהזדמנויות חדשות ומרתקות.

מקצועיות

צוות גן הרמוניה הוא צוות קבוע ווותיק, בעל ניסיון רב ורגישות לצרכים ההתפתחותיים והרגשיים של הילדים. הצוות מקבל הדרכה מקצועית שוטפת אינטנסיבית, הכוללת התייחסות לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, לרבגוניות, והתפתחות ילדים בגיל הרך.

20efe597-09bd-47d8-bae8-85c241b76a31 (1)
שליחה באמצעות ווטסאפ
דילוג לתוכן