קישורים שימושיים

מכירים אתר חשוב שיכול להיות שימושי להורים נוספים? אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח להוסיף אותו לקישורים שלנו

 
http://www.micha-israel.org.il/ מיחא מועצה ארצית

מיחא, מחנכי ילדים חרשים – מועצה ארצית הוא ארגון גג העוסק בתיאום, עיצוב, סיוע וקידום לשלוש עמותות אזוריות: חיפה ואיזור הצפון, ירושליים, באר שבע והדרום. העמותות האזוריות מקנות טיפול, חינוך ושיקום לתינוקות וילדים עם לקות בשמיעה מכל המגזרים של החברה הישראלית.

הילדים המגיעים אלינו, זוכים בהקניה של מיומנויות תקשורת, פיתוח קוגניטיבי וסיוע בפן החברתי.

http://www.michabsh.com/  logo micha haifa עמותת מיחא באר שבע נוסדה בשנת 1964.מאז ועד היום פועלת העמותה למתן שירותים שיקומיים לילדים בגיל הרךהלוקים בשמיעה למשפחותיהם.מרכז מיחא משרת את אוכלוסיית הדרום המגיעה מקרית גת,
אופקים, נתיבות, שדרות, דימונה ,לכיש ,חוף אשקלון, שער הנגבבני שמעון, אשכול, תמר, תל שבע, ירוחם, חורה,עומר, כסייפה,לקיה, הפזורה הבדואית ועוד.
http://micha.org.il/ heb-s-logo1 מיח"א חיפה והצפון היא עמותה ציבורית רשומה ללא מטרת רווח, הפועלת לשיקום, טיפול וחינוך ילדים עם לקות שמיעה מינקות ועד גיל בית הספר. מיח"א מטפלת בילדים מהחברה היהודית ומהחברה הערבית בכל צפון הארץ. היא פועלת משני סניפים: מיח"א חיפה ומיח"א טבריה.למיח"א חיפה והצפון הנהלה ציבורית הנבחרת מידי שנה באספה כללית ופעולותיה מבוקרות על ידי משרד רואי חשבון. העמותה הוקמה בשנת 1967 ע"י דר' צליוק ז"ל ופרופ' אלטמן ז"ל.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.

aspx?forumid=2242

פורום הורים לילדים עם לקות שמיעה בתפוז

 להיות הורים זו חוויה מאתגרת. על אחת כמה וכמה להיות הורים לילדים עם לקות  שמיעה. כאן אפשר לשתף, לשאול, לחלוק, ללמוד ובעיקר לגלות שאנחנו לא לבד.
אני מקווה שפורום זה יהווה מקום תמיכה, מקור מידע, מפגש עמיתים – ויוכל להפוך לבעל משמעות לרבים מאיתנו!
 http://www.mrkesher.org.il/  web11
בישראל חיים למעלה מ330,000 ילדים עם צרכים מיוחדים ולמעלה ממיליון וחצי אנשים שהינם בני משפחה של ילדים עם צרכים מיוחדים.

ארגון קשר לקח על עצמו להביא לחיזוק מעמדם של ההורים והמשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, לקדם זכויות, לפתח שירותים למשפחות ולעודד תקשורת חדשה: הדדית, שוויונית ומכבדת בין המשפחות המיוחדות לבין המערכות הממשלתיות והעירוניות שהמשפחה נמצאת איתן בקשר.

בהורים בקשר תוכלו לקרוא על דברים שמתרחשים בארגון, בעולם המשפחות המיוחדות, לשמוע את קולם של ההורים ולהתעדכן. אנחנו מזמינים אתכם להפוך אותנו לדף הבית שלכם.
 http://www.makom-m.cet.ac.il/pages/homepage.asp  web8  מאגר מידע רחב בנושא גידול ילדים עם צרכים מיוחדים – זכויות, מסגרות ועוד…